Teknoloji

Google’ın Fotoğraf Silgi Aracı: Magic Eraser!

İnternette fotoğraf paylaşımının yaygınlaştığı günümüzde en çok zorlanılan konulardan biri de fotoğraf istenmeyen nesneler . Bu durum bazen o kadar can sıkıcı olabiliyor ki insanlar çok beğendikleri bir fotoğrafı istenmeyen nesneler yüzünden sosyal medyada paylaşamıyorlar. ABD merkezli teknoloji devi Google ise anın prestijiyle bu konuda bir analiz üretti. Artık, iOS ve Android’den bağımsız olarak, tüm akıllı telefon kullanıcıları bir fotoğraftaki istenmeyen nesneleri kaldırabilir. anında silebilirler.

Google Pixel telefon kullanıcıları bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Sihirli Silgi Bu özellik adlı bir özelliği aktif olarak kullanabildiler. Bu özellik, bir fotoğraftan istenmeyen nesnelerin çıkarılmasına yardımcı oldu. İşte Sihirli Silgi, şimdi Google Fotoğraflar’ın iOS ve Android sürümlerine de eklendi. Böylece dileyen tüm kullanıcılar, Google One abonesi olmaları halinde bu etkili özellikten yararlanabilecek.

Yapay zeka yardımıyla mükemmel temizlik yapılabilir.

Google Fotoğraflar üzerinden tüm kullanıcılara sunulan Sihirli Silgi özelliği, yapay zeka desteğiyle fotoğraftaki istenmeyen nesneleri tespit ediyor. otomatik olarak silebilir . İsteyen kullanıcılar bir fotoğrafta istemedikleri tüm nesneleri görebilirler. kendilerini seçmek yok edebilirler. Magic Eraser’ın ne kadar iyi çalıştığını yukarıdaki fotoğrafta veya aşağıdaki GIF’te görebilirsiniz.

Sihirli Silgi hariç Google Fotoğraflar birkaç yeni özelliği daha var . Diğer özelliklere daha yakından bakalım.

HDR efekti videolarda kullanılabilir

Fotoğraf düzenlemeleri için Google Fotoğraflar uygulaması HDR efekt montajı zaten teklif edildi. Artık bu özelliğin kapsamı genişledi. Kullanıcılar, video düzenlemeleri sırasında HDR efektini de kullanabilecekler. Bu sayede görüntünün kalitesi gözle görülür şekilde artacaktır.

Kolajlar için yeni seçenekler eklendi

Sosyal medyada sık sık fotoğraf kolajları görüyoruz. Google Fotoğraflar, kolaj oluşturmak için Daha kolay ve daha eğlenceli hale getirecek. Orijinal filtreler ekleyen geliştiriciler, bu filtrelerin sadece bir fotoğraf veya kolaj olduğunu söylüyor. herkes için kullanılacakizin verdiler.

Google One aboneliklerini nasıl başlatacaklarını merak eden okuyucularımız aşağıdaki içeriğe göz atabilirler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu